HERMA STRONA GŁÓWNA

SYSTEMY GRZEWCZO-CHŁODNICZE
Niskie koszty
Pompy ciepła do zasilania sprężarek wykorzystują energię elektryczną; jest to rozwiązanie tańsze niż kocioł elektryczny, ogrzewanie gazowe czy kocioł olejowy. Pompy ciepła w przeciwieństwie do kotłów, są bezobsługowe a dzięki temu obniżają się koszty użytkowania.
Pompy ciepła
Wykorzystujące powietrze mogą być instalowane na zewnątrz i stosowane w temperaturach do -15C. Pompy ciepła korzystające z energii ziemi instalowane są wewnątrz pomieszczeń. Pobierają one ciepło z wód gruntowych lub gleby, dzięki czemu znajdują zastosowanie w czasie zimy, kiedy temperatura spada poniżej -15C. Jeśli stosowane jest orurowanie w ziemi, nazywane jest to pętlą ziemną; kiedy pompa pobiera ciepło z wód gruntowych, nazywana jest pompą ciepła na wodę gruntową.

Przyjazne środowisku
Niski koszt energii, brak trujących wyziewów, zastosowanie "zielonego" chłodziwa oraz jednorodność konstrukcyjna będąca w zgodzie z Canada Montreal Terms.

Wsparcie Państwa
Dzięki takim cechom pomp ciepła jak energooszczędność czy przyjazność środowisku, możecie Państwo uzyskać różnorodne bonusy (dofinansowania) związane z zastosowaniem tej technologii w użytku domowym lub komercyjnym.

Ogrzewanie i chłodzenie
W pompach ciepła stosowany jest przepływowy zawór zwrotny dla ogrzewania w zimie a chłodzenia w okresie letnim. Cowięcej, zastosowano technologię wymiennika cieplnego, który może być jednocześnie zastosowany dla klimatyzacji i celów sanitarnych.
Wygoda
Pompy ciepła są wygodnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących ogrzewania mieszkań lub domów; sugerowanym zastosowaniem jest ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu możliwe jest najbardziej efektywne rozprowadzenie doprowadzanego ciepła po całej powierzchni.
Bezpieczeństwo
Pompy ciepła są jednymi z najbardziej bezpiecznych sposobów na ogrzewanie; nie emitują one żadnych szkodliwych substancji zanieczyszczających środowisko, nie występuje także zagrożenie wysoką temperaturą czy wysokim ciśnieniem kotła.

POMPY CIEPLA POWIETRZE-WODA

Dla uzyskania gorącej wody: nawet zimne powietrze jest pełne energii! Ze swoim wyszukanym wyglądem, jednostka może zostać zainstalowana wewnątrz pomieszczenia i przy okazji wykorzystywać nadmiar ciepła znajdującego się wewnątrz.

Różnorodna funkcjonalność: do wytwarzania gorącej wody, ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń, wentylacji, odwilgacania, itp. * Nowoczesność: inteligentne funkcje, nowoczesny wygląd harmonizujący z wystrojem wnętrz.

Wysoka wydajność: nowoczesna konstrukcja powoduje zwiększenie wydajności o ponad 300% w czasie normalnej pracy.

Łatwość montażu i utrzymania: dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD odczyt wszelkich informacji oraz sterowanie funkcjami urządzenia nigdy nie było łatwiejsze!

Zbiornik ze stali nierdzewnej: zapewni użytkownikom zawsze czystą wodę!

POMPY CIEPLA HOTJET s

Zawsze jest odpowiednia ilosc dostepnego powietrza dla pomp ciepła powietrze-woda. Ten typ pomp wyposazony jest w system odmarazania dla bezpiecznej pracy w niskich temperaturach panujacych na zewnatrz. Pompy posiadaja budowe kompaktowa i został w nich uzyty bezpieczny czynnik chłodniczy. Pompy ciepła gwarantują efektywne i ekonomiczne ogrzewanie; nie emituja zadnych szkodliwych substancji zanieczyszczajacych srodowisko, nie wystepuje takze zagrozenie wysoka temperatura czy wysokim cisnieniem kotła.


POMPY CIEPLA HOTJET i

HOTJET i to najnowszej generacji pompa ciepła typu powietrze-woda do zabudowy wewnątrz budynku. Jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie chcemy umieszczać jednostki zewnętrznej na posesji. Zaleta instalacji wewnątrz budynku jest eliminacja wpływu warunków atmosferycznych na elementy pompy, co zwiększa jej żywtoność.

HOTJET i to niezawodna pompa ciepła montowana wewnątrz budynku. To także wysokie parametry pracy oraz ekonomiczość inwestycji. Jednostkę można umiejscowić w domu, piwnicy, garażu lub specjalnym pomieszczeniu technicznym. Powietrze z zewnątrz jest doprowadzane specjalnym kanałem powietrznym poprzez ścianę budynku. O prawidłową kontrolę pracy urządzenia dba zaawansowana elektronika firmy Siemens.

Zalety jednostek wewnętrznych:
 • Pompa ciepła nie jest narażona na środowiska
 • Występują mniejsze straty ciepła do otoczenia a kumulują się one w budynku
 • Istnieje możliwość poboru (odzysku) powietrza z kanału wentylacyjnego
 • Hałas jest zredukowany przez wyciszenie obudowy
 • Hałas aerodynamiczny jest tłumiony przez kanały powietrzne

POMPY CIEPLA HOTJET ask

Pompa tego typu nie wymaga odwiertów ani układania kolektora poziomego. Moze byc instalowana na zewnatrz i stosowana w niskich temperaturach. Pompy ciepła do dogrzewania chłodziwa w czasie bardzo niskich temperatur zewnetrznych wykorzystuja energie elektryczna; jest to rozwiazanie tansze niz stosowanie ogrzewania za pomoca kotła elektrycznego, gazowego czy olejowego. Pompy ciepła w przeciwienstwie do kotłów na paliwa stałe, sa bezobsługowe a dzieki temu obnizaja sie koszty ich uzytkowania. Sa przyjazne srodowisku, a niskie zuzycie energii elektrycznej, brak trujacych wyziewów, zastosowanie "zielonego" chłodziwa oraz jednorodnosc konstrukcyjna sa w zgodzie z Canada Montreal Terms.


POMPY CIEPLA HOTJET e

HOTJET e to kolejny model do instalacji zewnętrznej. Koncepcja typu All-in-one pozwoliła zamknąć kluczowe podzespoły, jak sprężarka, wentylator czy wymiennik ciepła w jednej obudowie. Wrażliwe elemnty elektroniki montuje się natomiast w domu zwiększając komfort użytkowania.

HOTJET e to odporna na zewnętrzne warunki atmosferyczne pompa ciepła zapewniająca ogrzewanie i CWU nawet przy temperaturach -20 C.

Najważniejsze cechy urządzenia:
 • W sytuacji niedostatecznej ilości miejsca na posesji pompa ciepła może być instalowana na dachu
 • Przeznaczona do instalacji zewnętrznych
 • Źródłem ciepła jest energia zawarta w powietrzu
 • Pracuje nawet przy -20 ?C
 • Ogrzewa wodę do 55 ° C bez dodatkowego wspomagania
 • Współpracuje zarówno z ogrzewaniem podłogowym jak i grzejnikowym
 • Możliwość sterowania przewodowego i bezprzewodowego
 • Skuteczna ochrona przed korozją
 • Szeroka gama akcesoriów

POMPY CIEPLA HOTJET w

Przy pompach ciepła solanka-woda stosuje sie kolektory gruntowe poziome i kolektory gruntowe pionowe. Główny moduł pompy instalowany jest wewnatrz budynku, natomiast dolne zródło w postaci kolektora podziemnego skutecznie pracuje bez wzgledu na anujaca temperature otoczenia i pore roku. Pompy ciepła korzystajace z energii ziemi instalowane sa wewnatrz pomieszczen. Pobieraja one ciepło z gleby, która opływaja wody gruntowe niosac ze soba potezny zasób energii cieplnej.

Kolektor gruntowy poziomy to rury, wewnatrz których krazy płyn niezamarzajacy transportujacy ciepło. Kolektor ten układa sie w gruncie ponizej strefy przemarzania. Powierzchnia ułozenia kolektora musi byc conajmniej 2 razy wieksza od powierzchni ogrzewanego budynku. Kolektor gruntowy pionowy wykonany jest jako wymiennik w kształcie litery U z polipropylenowych rur wypełnionych niezamarzajacym płynem. Wymaga on odwiertów o głebokosci od 15 do 150m. Minimalna odległosc pomiedzy odwiertami wynosi 5m. Dzieki takim cechom pomp ciepła jak energooszczednosc czy przyjaznosc srodowisku, mozecie Panstwo uzyskac korzysci zwiazane z zastosowaniem tej technologii w uzytku domowym lub komercyjnym.


POMPY CIEPLA POWIETRZE-POWIETRZE

Dla uzyskania gorącej wody. Nawet zimne powietrze jest pełne energii! Urządzenie o wyszukanym wyglądzie do instalacji wewnątrz pomieszczeń. Wykorzystuje nadmiar ciepła znajdującego się wewnątrz. Do wytwarzania gorącej wody, ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń, wentylacji, odwilgacania. Zbiornik ze stali nierdzewnej, zapewni użytkownikom zawsze czystą wodę!


POMPY CIEPLA POWIETRZE-POWIETRZE - ZASTOSOWANIE


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


GALERIA